Emhon näytökset on peruttu – uudet esityspäivät maaliskuussa

Joudumme valitettavasti perumaan Patrick Di Quiricon Emho-teoksen näytökset tänä viikonloppuna 18.–19.2.2022 sairaustapauksen vuoksi. Uudet esitysajat ovat perjantai 11.3. klo 19.00 ja lauantai 12.3. klo 18.00.

Olemme kaikkiin lipun ostaneisiin ja varanneisiin yhteydessä henkilökohtaisesti.

Jo maksetut liput on mahdollista

 

Esitysten siirto aiheuttaa muutoksia myös Illallisvieraita-teoksen näytöspäiviin. Jyrki Karttusen hittiteos nähdään kevään ohjelmistossa 25.2.–5.3.2022. Olemme kaikkiin 10.–12.3. näytöksiin lipun ostaneisiin ja varanneisiin yhteydessä henkilökohtaisesti.

Lumen tarkastelee kriittisesti totuudenjälkeistä aikaa, jossa röyhkein ja äänekkäin voittaa kirjoittamalla itselleen mieluista totuutta. Kun mikään ei ole totta, kaikki on mahdollista.

Lue lisää

Syksyn ohjelmiston avaa koko perheelle suunnattu valloittava uusi tulkinta klassikkosadusta Liisa Ihmemaassa.

Lue lisää

Aurinkobaletti tuo tanssin keskelle kaupunkia, kun uusi pienteos Kuisso? nähdään Turun Kauppatorilla 19.8.2026.

Lue lisää