Vähin äänin -teoksen vierailu siirtyy vuodelle 2023

Satu Tuittilan ja työryhmän Vähin äänin -esitykset Aurinkobaletin Manilla-teatterissa 21.–23.1.2022 siirtyvät vuodelle 2023. Työryhmä on arvioinut tilannetta ja todennut esityksen siirtämisen vallitsevassa koronatilanteessa vastuulliseksi tavaksi toimia.

Uudet esityspäivät ovat 20.–21.1.2023. Lipun ostaneisiin ja varanneisiin ollaan yhteydessä henkilökohtaisesti. Ostetut liput käyvät sellaisenaan tuleviin esityksiin. Vaihtoehtoisesti lipuista on mahdollista saada rahat takaisin.

Aurinkobaletti vahvistuu: Suvi Nieminen liittyy tanssijakaartiin!

Lue lisää

4X tuo lavalle kotimaisen nykytanssin ajankohtaisimmat sävyt. Aikuisille ja nuorille suunnattu yhden illan minifestivaali yhdistää neljä tanssiteatteria ja neljä teosta. 4X – Neljän teoksen ilta Aurinkobaletissa 23.5.2025 klo 19.

Lue lisää

Aurinkobaletin uusi koko perheen tanssiteatteriteos Risto Räppääjä ja Nuudelipää saa ensi-iltansa torstaina 27.2.2025 klo 18.00.

Lue lisää