Teatterilippumme on nyt Fölilippu

Teatterilippumme on nyt myös Fölilippu. Unohda parkkipaikan metsästys ja anna Fölin tuoda Manillaan! Pääset perille kätevästi keskustasta busseilla 14, 15, 30, 55 ja 56 sekä jäämällä pois pysäkillä ”Föri”.  Teatterilipullamme voi matkustaa kaikissa Fölin busseissa ja vesibusseissa ennen ja jälkeen tapahtuman. Erillistä lippua ei tarvita. Lisätiedot yhteislipusta löydät Fölin verkkosivustolta. Katso myös bussien aikataulut.

Tammikuussa lähes 1800 kahdeksasluokkalaista saapuu kokemaan teoksen Petrushka, eli miten Maagikko menetti mahtinsa.

Lue lisää

Ohjelmistossa nähdään koko perheelle suunnattu Risto Räppääjä ja Nuudelipää, Urmas Poolametsin sooloteos Tee sekä Aurinkobaletin tanssijoiden koreografioista koostuva kolmen pienteoksen kokonaisuus Made in 11 Days.

Lue lisää

Valon polku loistaa ensimmäistä kertaa Manillan kulttuuritehtaassa 5.–8.12.2024 klo 17.00–22.00. Aurinkobaletin ja Tehdas Teatterin Parrasvalot-aulabaari palvelee koko tapahtuman ajan!

Lue lisää